JADUAL PERLAWANAN FINAL EURO 2012 | FIXTURES FOR THE EURO 2012 FINALS

JADUAL PERLAWANAN FINAL EURO 2012 | FIXTURES FOR THE EURO 2012 FINALS

0 72
wangiangaharupalmabrand iklanmurah

JADUAL PERLAWANAN FINAL EURO 2012 | FIXTURES FOR THE EURO 2012 FINALS | Kini kita beralih pula kepada Jadual Perlawanan EURO 2012. Tadi anda semua pasti sudah lihat Keputusan Undian atau Jadual Kumpulan EURO 2012 Final. Perlawanan yang akan berlangsung pada bulan Jun 2012 nanti di dua  venue iaitu Poland dan juga Ukraine. Dibawah ada Jadual Penuh Final Euro 2012 bermula dari Jadual Peringkat Kumpulan Final Euro 2012, Jadual Suku Akhir (Quarter Final) Euro 2012, Jadual Separuh Akhir (Semi Final) Euro 2012 dan seterusnya acara kemuncak Perlawanan Akhir Euro 2012 (Final EURO 2012).

FIXTURES FOR THE EURO 2012 FINALS

Group A

Playing on Friday, June 8

Poland v Greece in Warsaw (1600)

Russia v Czech Republic in Wroclaw (1845)

Playing on Tuesday, June 12

Poland v Russia in Warsaw (1845)

Greece v Czech Republic in Wroclaw (1600)

Playing on Saturday, June 16

Greece v Russia in Warsaw (1845)

Czech Republic v Poland in Wroclaw (1845)

Group B

Playing on Saturday, June 9

Netherlands v Denmark in Kharkiv (1600)

Germany v Portugal in Lviv (1845)

Playing on Wednesday, June 13

Denmark v Portugal in Lviv (1600)

Netherlands v Germany in Kharkiv (1845)

Playing on Sunday, June 17

Denmark v Germany in Lviv (1845)

Portugal v Netherlands in Kharkiv (1845)

Group C

Playing on Sunday, June 10

Spain v Italy in Gdansk (1600)

Ireland v Croatia in Poznan (1845)

Playing on Thursday, June 14

Spain v Ireland in Gdansk (1845)

Italy v Croatia in Poznan (1600)

Playing on Monday, June 18

Croatia v Spain in Gdansk (1845)

Italy v Ireland in Poznan (1845)

Group D

Playing on Monday, June 11

Ukraine v Sweden in Kiev (1845)

France v England in Donetsk (1600)

Playing on Friday, June 15

Ukraine v France in Donetsk (1845)

Sweden v England in Kiev (1600)

Playing on Tuesday, June 19

Sweden v France in Kiev (1845)

England v Ukraine in Donetsk (1845)

Jadual Suku Akhir (Quarter Final) Euro 2012, Jadual Separuh Akhir (Semi Final) Euro 2012 dan Jadual Perlawanan Akhir Euro 2012 (Final EURO 2012) ada dibawah.

Quarter-finals

Playing on Thursday, June 21

1 – Winner Group A v Runner-up Group B in Warsaw (1845)

Playing on Friday, June 22

2 – Winner Group B v Runner-up Group A in Gdansk (1845)

Playing on Saturday, June 23

3 – Winner Group C v Runner-up Group D in Donetsk (1845)

Playing on Sunday, June 24

4 – Winner Group D v Runner-up Group C in Kiev (1845)

Semi-finals

Playing on Wednesday, June 27

Winner quarter-final 1 v Winner quarter-final 3 in Donetsk (1845)

Playing on Thursday, June 28

Winner quarter-final 2 v Winner quarter-final 4 in Warsaw (1845)

>> PERLAWANAN AKHIR EURO 2012 <<

Final Sunday, July 1 in Kiev (1845)