KALENDAR CUTI UMUM DAN CUTI SEKOLAH MALAYSIA 2014

KALENDAR CUTI UMUM DAN CUTI SEKOLAH MALAYSIA 2014

0 3946

Kalendar Cuti Umum dan Cuti Sekolah Malaysia 2014 | Nampaknya ramai yang tercari-cari Kalendar Cuti Umum dan Cuti Persekolahan 2014. Dibawah ammboi nak kongsikan Takwim Cuti Umum Malaysia dan Negeri 2014 | Malaysia School Holiday & Malaysia Public Holidays 2014 Calendar. Untuk makluman tarikh yang dimaksudkan mungkin berubah dari masa ke semasa dan ammboi akan cuba updatekan semula disini.

KALENDAR CUTI UMUM DAN CUTI SEKOLAH MALAYSIA 2014

CUTI 2014

Public National Holidays and State Holidays

Date Holiday Applicable to
1 Jan (Wed) New Year All except Johor, Kedah, Kelantan, Perlis & Terengganu
14 Jan (Tue) Prophet Muhammad’s Birthday
(Maulidur Rasul)
National
14 Jan (Tue) Yang di-Pertuan Besar
Negeri Sembilan’s Birthday
Negeri Sembilan only
15 Jan Wed) Replacement holiday for Yang di-Pertuan Besar
Negeri Sembilan’s Birthday
Negeri Sembilan only
19 Jan (Sun) Sultan of Kedah’s Birthday Kedah only
Jan (TBC) Thaipusam Kuala Lumpur, Putrajaya, Johor, Negeri Sembilan, Perak, Penang & Selangor only
31 Jan (Fri) Chinese New Year National
1 Feb (Sat) Chinese New Year (2nd Day) National except Kelantan and Terengganu
1 Feb (Sat) Federal Territory Day Federal Territory of Kuala Lumpur, Labuan & Putrajaya only
3 Feb (Mon) Replacement holiday for Federal Territory Day Federal Territory of Kuala Lumpur, Labuan & Putrajaya only
4 Mar (Tue) Anniversary of Installation
of Sultan of Terengganu
Terengganu only
15 Apr (Tue) Declaration of Malacca as
a Historical City
Malacca only
18 Apr (Fri) Good Friday Sabah & Sarawak only
19 Apr (Sat) Sultan of Perak’s Birthday Perak only
26 Apr (Sat) Sultan of Terengganu’s Birthday Terengganu only
1 May (Thu) Labour Day National
7 May (Wed) Hari Hol Pahang Pahang only
13 May (Tue) Vesak Day National
17 May (Sat) Raja Perlis’ Birthday Perlis only
27 May (Tue) Israk & Mikraj Kedah, Negeri Sembilan & Perlis only
30 May (Fri) Harvest Festival Sabah & Labuan only
31 May (Sat) Harvest Festival Sabah & Labuan only
1 Jun (Sun) Hari Gawai Sarawak only
2 Jun (Mon) Hari Gawai Sarawak only
7 Jun (Sat) Agong’s Birthday National
29 Jun (Sun) Awal Ramadan * Johor, Kedah & Malacca only
7 Jul (Mon) Georgetown World Heritage City Day Penang only
12 Jul (Sat) Penang Governor’s Birthday Penang only
15 Jul (Tue) Nuzul Al-Quran Kelantan, Pahang, Perak, Perlis, Penang, Selangor & Terengganu only
28 Jul (Mon) Hari Raya Puasa * National
29 Jul (Tue) Hari Raya Puasa * National
31 Aug (Sun) National Day National
13 Sep (Sat) Sarawak Governor’s Birthday Sarawak only
16 Sep (Tue) Malaysia Day National
4 Oct (Sat) Sabah Governor’s Birthday Sabah only
5 Oct (Sun) Hari Raya Haji * National
6 Oct (Mon) Hari Raya Haji (2nd Day) * Kedah, Kelantan, Perlis & Terengganu Only
11 Oct (Sat) Malacca Governor’s Birthday Malacca only
23 Oct (Thu) Deepavali National except Sarawak & Labuan
24 Oct (Fri) Sultan of Pahang’s Birthday Pahang only
25 Oct (Sat) Awal Muharram (Maal Hijrah) National
11 Nov (Tue) Sultan of Kelantan’s Birthday Kelantan only
12 Nov (Wed) Sultan of Kelantan’s Birthday Kelantan only
22 Nov (Sat) Sultan of Johor’s Birthday Johor only
29 Nov (Sat) Hari Hol Almarhum Sultan Johor Johor only
11 Dec (Thu) Sultan of Selangor’s Birthday Selangor only
25 Dec (Thu) Christmas National

* Subject to change, TBC – To be confirmed – Tertakluk kepada perubahan. Pihak kami akan update maklumat diatas dari masa kesemasa berdasarkan kepada perubahan yang diumumkan.
KALENDAR CUTI SEKOLAH MALAYSIA 2014
cuti sekolah 2014 - kumpulan a
cuti sekolah 2014 - kumpulan b
Kumpulan A : Untuk negeri KedahKelantan & Terengganu
Kumpulan B : Untuk negeri Perlis, Pulau Pinang, Perak, Selangor, Negeri Sembilan, Melaka, Johor, Pahang, Sabah, Sarawak, WP Kuala Lumpur, WP Labuan & WP Putrajaya.
KALENDAR / TAKWIM PERSEKOLAHAN DAN CUTI SEKOLAH 2014

JADUAL HARI KELEPASAN AM (CUTI UMUM) PERSEKUTUAN DAN NEGERI 2014

JADUAL DAN TARIKH PEMBAYARAN GAJI 2014 (KAKITANGAN AWAM)